Ponieważ rewolucja liczbowa zakorzeniona jest w dziedzinie konsultingowej, otwierają się niezmierzone możliwości zwiększenia zadowolenia klientów, a doradzanie interesantom w zakresie stosowania analiz statystycznych jest obecnie zakorzenioną częścią nowoczesnego doradztwa. Jednak specjaliści muszą wyuczyć się innowacyjnych zestawów kwalifikacji.

Analizy statystyczne to ekspresowo udoskonalające się metody, które używają statystyki, sztuczną inteligencję i fachowe analizy rynkowe w celu identyfikacji sensownych wzorców w dużych zestawach danych. Inteligentnie wdrożone narzędzia analityczne umożliwiają najwyższej jakości wgląd w wskaźniki efektywności spółki oraz złożone, nierzadko zniewalające, modyfikacje powstające wokół nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Globalnie nakłady korporacyjne na doradztwo analityczne i analizy statystyczne podskoczyły w ciągu roku do 3 miliardów złotych. Inwestycje są proporcjonalnie rozłożone na rozrost wewnętrznych możliwości i kosztów na zewnętrznych konsultantów. Oba rodzaje inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wygenerowali wysoką wartość dla swojej firmy.
Wiodące firmy konsultingowe rozumieją, że interpretacja Big Data nie dostarcza im dominacji nad konkurencją. Przeciwnie, w erze zaburzeń cyfrowych, konieczne jest ich przeżycie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie generuje przychodów, nie jest produktem. Jednakże ma wpływ na ergonomię, co jest obowiązkowe dla strategii, funkcjonowania, fachowców HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla specjalistów, jak i ich odbiorców, nauka o informacjach i analizy statystyczne są teraz towarem. Dla tych, którym brakuje specjalności i statystycznego rodowodu, analityka jest kosmosem dla niewtajemniczonych managerów, którzy potrzebują pośrednika, aby wytłumaczyć – w prostych słowach biznesowych – jakie analizy potrafią dla nich sporządzić. To jest miejsce, gdzie wkraczają konsultanci. To nie informacje, jednakże ludzie, którzy umieją je zinterpretować i wykorzystać, są rzetelnym walorem dla odbiorców. Wykwalifikowani naukowcy zajmujący się statystyką są nadal rzadkością na rynku. Znawcy, którzy umieją sumować własne dane naukowe z umiejętnościami strategicznego myślenia z umiejętnością do objaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych? https://nauka.metodolog.pl/analizy-statystyczne/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *