Decydując się na wybór konta hostingowego powinniśmy porównać oferty różnych dostawców. Każdy z nich oferuje zbliżone parametry usług, jednak często możemy trafić na bardzo interesujące promocje. Niektórzy dostawcy konfigurują swoją usługę dla bardzo specyficznej grupy klientów – w niektórych firmach hostingowych lepiej będą się czuli programiści i developerzy, u innych zaś chętniej będą zakładali konta właściciele sklepów internetowych czy popularni blogerzy. Co jednak składa się, niezależnie od przeznaczenia danego konta, na w 100% profesjonalny hosting i czy w ogóle można znaleźć takie parametry, które byłyby wspólne dla różnego typu przedsięwzięć internetowych?

Standardy w świecie hostingu

Każda aplikacja, sklep internetowy czy serwis www, które czerpią swoje zyski z obecności w sieci nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek przerwy w działaniu. Dlatego też pierwszym parametrem, na jaki zwracamy uwagę decydując się na profesjonalny hosting jest gwarantowany uptime, czyli innymi słowy czas bezawaryjnej pracy serwera. Standardem u najlepszym dostawców jest SLA (Service Level Agreement) na poziomie 99,9%. Znajdziemy usługi o SLA na poziomie 99,95%, a nawet 99,99%.

Inne istotne parametry

Obok dostępności serwisu (SLA), powinniśmy zwrócić również uwagę na standardy obsługi klienta. Inne parametry konta, jak wielkość przestrzeni dyskowej, wielkość transferu czy ilość skrzynek pocztowych są zazwyczaj bardzo dobrze opisane przez dostawcę usługi. Warto jednak przejrzeć również dostępną dokumentację oraz poczytać opinie innych klientów – zwłaszcza tych, którzy mieli okazję korzystać z pomocy działu obsługi klienta w danej firmie hostingowej i mogą się na ten temat wypowiedzieć.

Więcej na https://hostilla.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *