W wielu przedsiębiorstwach konieczne jest korzystanie z dobrze dobranego oprogramowania. Jednym z nich jest program do wystawiania faktur, który bardzo korzystnie sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie tego typu dokumentów drukuje się dość sporo.

Darmowy czy płatny?

Obecnie na rynku jest bardzo dużo programów, które mają pomagać w błyskawicznym oraz bezbłędnym wystawianiu dokumentów. Do wyboru są bezpłatne wersje jak również wiele płatnych, wybór zależy w głównej mierze od zainteresowanego programami klienta. Bezpłatne programy najczęściej mają mocno okrojone funkcje, dlatego też nie w każdym miejscu dobrze się sprawdzają. Zdarza się, iż firmy trudniące się wykonywaniem oprogramowania dają możliwość zwiększenia funkcjonalności programów darmowych przez dokupienie opcji dodatkowych. Jednakże niezwykle dużo firm decyduje się od razu na komercyjne wersje programów do fakturowania, stwierdzając że dają one nie tylko więcej możliwości, ale także mają o wiele lepsze wsparcie techniczne jak również wykonywane na czas aktualizacje.

Program na indywidualne zamówienie

Znacznie częściej oprogramowanie do wystawiania faktur wykonywane są na indywidualne zamówienie firm. W takiej sytuacji zazwyczaj istotnym aspektem jest to, aby był on jak najlepiej zintegrowany z oprogramowaniem magazynowym oraz sprzedażowym konkretnej firmy, co umożliwia bezproblemowe aktualizowanie stanu towarów w czasie wystawiania faktury. Obecnie koszty związane z wykonaniem takiego oprogramowania na indywidualne zamówienie są bardzo niskie, ze względu na coraz większą ilość firm, które się tym trudnią.

Jakie funkcje powinien mieć program do faktur

Dobre programy do faktur powinno mieć kilka funkcji, które dają możliwość korzystanie z niego bez kłopotów. W pierwszej kolejności powinien zapamiętywać dane kontrahentów, dla których drukowane są faktury. Dzięki temu można uzupełnić pola wyszukując kontrahenta po numerze NIP, adresie lub nazwisku. Dobrze, jeżeli daje także możliwość podglądu wszystkich dokumentów wystawionych dla konkretnego klienta. Obecnie także ważną kwestią jest to, aby program umożliwiał bezproblemowe archiwizowanie danych, zgodnie z aktualnie panującymi przepisami w zakresie danych osobowych.

SzybkaFaktura to portal, za sprawą którego prowadzenie firmy oraz obowiązki z tym związane nie będą już wyzwaniem! System informatyczny, z którego za pośrednictwem portalu mogą Państwo skorzystać to rozwiązanie, którego celem jest dostarczenie profesjonalnego wsparcia zarówno dla właścicieli firm niezależnie rodzaju i skali działalności. W ramach systemy oferowane są przydatne i bardzo łatwe w obsłudze funkcje dedykowane dla potrzeb, ale również obowiązków właścicieli małych i dużych firm funkcjonujących w różnych sektorach, a także biur rachunkowych.

szybkafaktura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *