W wielu przedsiębiorstwach niezbędne jest korzystanie z odpowiedniego oprogramowania. Jednym z nich jest program do wystawiania faktur, który niezwykle korzystnie sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie tego typu dokumentów wystawia się dość dużo.

Darmowy czy płatny?

Obecnie na rynku jest niezwykle dużo oprogramowania, które mają pomagać w błyskawicznym i pozbawionym błędów wystawianiu faktur. Do wyboru są bezpłatne wersje jak również sporo płatnych, wybór zależy przede wszystkim od zainteresowanego programami klienta. Bezpłatne programy najczęściej mają mocno okrojone funkcje, dlatego też nie w każdym miejscu dobrze się będą sprawować. Bywa, że firmy zajmujące się tworzeniem programów dają możliwość rozszerzenia funkcjonalności wersji bezpłatnych poprzez wykupienie opcji dodatkowych. Jednak bardzo wiele firm decyduje się od razu na komercyjne wersje oprogramowania do faktur, uznając iż oferują one nie tylko więcej możliwości, ale też mają o wiele lepsze wsparcie techniczne jak również dostarczane na czas aktualizacje.

Oprogramowanie na indywidualne zamówienie

Coraz częściej programy do wystawiania faktur realizowane są na indywidualne zamówienie przedsiębiorstw. W takiej sytuacji najczęściej ważnym czynnikiem jest falt, aby był on jak najlepiej zintegrowany z systemem magazynowym oraz sprzedażowym konkretnej firmy, co umożliwia bezproblemowe aktualizowanie stanu produktów w trakcie wystawiania faktury. Dzisiaj koszty związane z wykonaniem takiego programu na indywidualne zamówienie są bardzo niskie, ze względu na rosnącą liczbę firm, które się tym zajmują.

Jakie funkcje powinien mieć program do fakturowania

Dobre programy do fakturowania powinno mieć kilka funkcji, które dają możliwość korzystanie z niego bez kłopotów. Przede wszystkim powinien pamiętać dane kontrahentów, dla których wystawiane są faktury. Dzięki temu można uzupełnić miejsca odszukując kontrahenta po numerze NIP, adresie czy nazwie. Dobrze, jeśli daje także możliwość podglądu wszystkich dokumentów wystawionych dla konkretnego klienta. Obecnie także ważną kwestią jest to, aby program umożliwiał bezproblemowe archiwizowanie danych, zgodnie z aktualnie panującymi przepisami w zakresie danych osobowych.

Sprawdź http://szybkafaktura.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *